İş E-postası Nasıl Oluşturulur?

İşletmenizi çevrimiçi ortama taşımak ve web’deki varlığınızı artırmak için sağlam bir planınız var. Web siteleri ve web barındırma söz konusu olduğunda neye ihtiyacınız olduğunu anlıyorsunuz. Artık bir iş e-postası oluşturmayı ve müşterilerinizle doğrudan bağlantı kurmayı öğrenmeye hazırsınız.

İş E-postası Gereksinimleri

İş e-postanız profesyonelliği aktarmalı ve markanızı göstermelidir. Bunun en önemli yönü e-postanın etki alanıdır. Genel bir posta sağlayıcısı ile biten bir e-posta adresi kişisel kullanım için uygundur, ancak sonunda alan adınız olan bir iş e-postasının formalitesi ve profesyonelliği çok önemlidir.

Alan adları, birçok web barındırma planına ücretsiz olarak dahildir; ayrıca kendi başına bir alan adı kaydedebilirsiniz . İşletmeniz için de web hostinge ihtiyacınız olacak. Kendi barındırma hizmetinizi almadan bir iş e-postası oluşturmak mümkün olsa da, bu daha sonra bir işletme web sitesi oluşturma ve çevrimiçi varlığınızı oluşturma yeteneğinizi sınırlayacaktır.

Son olarak, iş e-postanızın yönetilmesinin kolay olduğundan emin olun. Bu gereksinim, sizi veya e-posta yöneticinizi iş için hazırlamakla ilgilidir. E-posta adresleri oluşturma, silme ve sıfırlama gibi temel görevler standart hale getirilmiştir ve çoğu yazılım platformunda benzer şekilde çalışır. Seçtiğiniz platformun ayrıntılarını bildiğinizden emin olun.

İş E-postası Nasıl Oluşturulur

Bir alan adı kaydettirdikten ve Google Workspace gibi bir barındırma planına veya e-posta hizmetine sahip olduğunuzda, kurulum sürecindeki en önemli adımları zaten tamamlamış olursunuz. Ne kadar ek işiniz varsa, iş e-postanızı nerede yönettiğinize bağlı olacaktır.

Kendi e-postanızı cPanel tabanlı bir barındırma hesabında barındırırken, cPanel’de bir e-posta oluşturun ve yeni iş e-postanızı kullanmaya başlayın. Google Workspace gibi bir e-posta hizmeti kullanıyorsanız, önünüzde birkaç basit adım daha var. İlk olarak, Google Workspace hesabınızı alanınıza bağlamak için alanınızı Google Workspace ile doğrulayın . Ardından, alanınızdan gönderilen ve alan adınızdan alınan e-postaların doğru yere gitmesi için Google Workspace’te Gmail’i etkinleştirin .

Bu ön koşullar ortadan kalktığında, tek yapmanız gereken yeni kullanıcı hesapları oluşturmak . Bu, Google Workspace aracılığıyla yönetmeye devam edebileceğiniz yeni iş e-postalarınızı oluşturacaktır.

İş E-postası için Gmail’i neden kullanmalısınız?

Barındırma planınız, e-posta adresleri oluşturma ve bunları cPanel’den yönetme özelliğini içerir. cPanel görevi zaten yapabiliyorken, e-posta için Google Workspace’i eklemenin neden buna değer olduğunu merak edebilirsiniz. E-postanızı ayrı bir sunucudan yönetmenin, özellikle Google Workspace’in sağladığı ek araçları kullanırken sayısız avantajı vardır.

Birincisi, basit depolama alanı ve bant genişliği meselesidir. E-postalar çok fazla yer kaplayabilir – ve hesabınızın disk alanı sınırı varsa, e-postalarınızı başka bir yerde saklamak bu disk alanını boşaltmanın harika bir yoludur. Yeterince büyük bir işletmeniz varsa, e-postayı başka bir sunucuya boşaltmak bant genişliği konusunda da yardımcı olabilir.

Verilerinizin güvenilir yedeklerinin tutulması önemlidir. E-postalarınızı Google Workspace gibi bir hizmette saklamanın bir avantajı, yalnızca Google’ın sizin için e-posta yedeklemeleriyle ilgilenmesi değil, aynı zamanda e-postalarınızın sunucunuzdan tamamen ayrı olmasıdır. Sitenizde bakım yapmanız, sitenizi başka bir sunucuya taşımanız veya bir güvenlik sorunuyla ilgilenmeniz gerekirse, e-postalarınız etkilenmeyecektir.

E-posta yönetiminin temel görevleri Google Workspace’te basitleştirilmiş ve kolaylaştırılmıştır. Hayatınızın çoğunu başka şirketler tarafından yönetilen e-postaları kullanarak geçirdiyseniz, istenmeyen postaların gelen kutunuzu boğmasını önlemek ve gönderen olarak itibarınızı korumak için ne kadar çalışmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Google Workspace, mükemmel, iyi yapılandırılmış varsayılanlar belirler ve karşılaştığınız sorunları çözmenize yardımcı olacak eksiksiz bir araç paketi sunar. Kullanıcı yönetimi ve parola sorun giderme gibi diğer görevler de rahatınız için kolaylaştırılmıştır.

İşletmenizin ne kadar profesyonel ve iyi organize olduğunu göstermek için bir iş e-postası kullanın; bu iş e-postasının yönetimini ve bakımını olabildiğince kolay hale getirmek için Google Workspace’i kullanın. Eğer bir Telegram kullanıcısıysanız ve Telegram İddaa Grupları ile ilgileniyorsanız anasayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum yapın