İşe Yarar Telegram Grupları & Telegram Kanalları (2022 + Tam Liste)

Bu yazıda Telegram Grupları ve Telegram Kanalları hakkında bilgi edinip ikisi arasındaki farkları öğrenebilir ve İşe Yarar Telegram Grupları & Telegram Kanallarına ulaşabilirsiniz.

Telegram Haber Kanalı ► https://t.me/haberwow

Telegram Kripto Para Haber Kanalı ► https://t.me/coin_modu

Anlık Döviz Telegram Grubu ► https://t.me/anlik_doviz

Telegram Spor Haberleri ► https://t.me/spor_modu

Alıntılar Telegram Grubu ► https://t.me/alintitr

Telegram Psikoloji Kanalı ► https://t.me/fikir_psikoloji

Baddies Türkiye ► https://t.me/baddies_turkey

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları içinde yer alan Telegram, 700 milyonun üzerinde aktif kullanıcısıyla küresel olarak en çok indirilen 10 uygulamadan biridir. 2013 yılında yayınlanan uygulama, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlarda, Windows PC ve MacOS-Linux masaüstü cihazlarda kullanılabilir.

Mesajlaşma uygulaması olarak bilinmesine karşın, Telegram WhatsApp ve diğer rakiplerinden farklı olarak güvenlik odaklı, hızlı ve çok yönlü özellikler barındıran bir uygulamadır. Akıllı telefon ve PC gibi farklı platformlarda kullanmanın mümkün olduğu Telegram, sunduğu gelişmiş özelliklerle kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

Telegram Özellikleri Nedir?

Telegram uygulaması, klasik bir mesajlaşma uygulamasının çok ötesinde tamamen gizlilik odaklı bir yapıdadır. Mesaj gönderimine ek olarak dosya gönderiminin de pratik olduğu uygulamada video, fotoğraf ve diğer dosya türleri kolay bir şekilde gönderilebilir. WhatsApp’tan farklı olarak, Telegram’da her hesap bir kullanıcı adına sahiptir ve Telegram bir sosyal ağ yönü barındırmaktadır.

Telegram grupları ve Telegram kanalları uygulama üzerinde, belli konularda bilgi almak, insanlarla iletişime geçmek için kullanılan yapılardır. Davet bağlantıları ile kayıt olmanın yanı sıra, uygulama içinde arama yaparak da erişilebilen bu kanallarda yazılı, sesli ve görüntülü sohbetlere katılmak mümkündür. Telegram grupları, tüm üyelerin paylaşım yapabileceği bir grup yapısı sunarken, Telegram kanalları ise kanal sahibinin paylaşımlarını takip etmek için kullanılmaktadır.

Bir Telegram grubu 200 bin üye barındırabilir. Bu nedenle borsa, kripto para, ek gelir yöntemleri, haber, video-dosya paylaşımı gibi farklı konularda kurulan Telegram toplulukları oldukça etkilidir. Binlerce mesajın gönderildiği ve dosyanın paylaşıldığı gruplarda, geçmişte paylaşılan içeriklere erişmek için arama özelliği kullanılabilir. Telegram’ın, 2 GB’a kadar yüksek boyutlu dosya paylaşımı sunması ise öne çıkan diğer özelliklerindendir.

Telegram’ın kullanıcı verilerinde gizliliğe önem vermesi, diğer bir avantajı olarak öne çıkmaktadır. WhatsApp’ın verileri Facebook ile paylaşma skandalının ardından milyonlarca kişi Telegram’a üye olmayı tercih etmiştir. MTProto protokolüne sahip olan uygulama, yüksek hıza ek olarak güvenli algoritmalar barındırmaktadır.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı indirmek, Telegram kullanmanın ilk adımıdır. Telefon numarası doğrulama işlemi ile saniyeler içinde bir Telegram hesabına sahip olmak mümkündür. Giriş yaptıktan sonra uygulama, telefon rehberinde kayıtlı kişilerin hesaplarını gösterir ve ilgili kişilere Telegram’a katıldığınız bildirimi gönderilir, bununla birlikte dileyenler bu bağlantıyı kaldırabilir.

Telegram’a giriş yaptıktan sonra, rehberinizdeki kişilere metin, fotoğraf ya da ses dosyaları gönderebileceğiniz gibi, ortak ilgi alanına sahip olduğunuz kişilerle aynı topluluklarda da yer alabilirsiniz. Telegram kanalı ya da Telegram grupları bulmak için, uygulamanın üst kısmında yer alan arama kısmına, ilgili sözcüğü yazmanız yeterlidir. Borsa İstanbul, kripto para, Fenerbahçe, para kazanma ya da ücretsiz e-kitap gibi arama terimleri aratıldığında, ilgili sonuçlar karşınıza çıkacaktır.

Telegram Grupları Nedir? En İyi Telegram Grupları Hangileri?

Telegram popüler bir sosyal uygulamadır ve çoğu mesajlaşma uygulaması gibi katılabileceğiniz gruplara sahiptir. Bir Telegram grubu temelde büyük bir sohbet odası gibidir. Dünya çapındaki kullanıcılar bir Telegram grubunun parçası olabilir ve gerçek zamanlı olarak sohbet edebilir veya uygun gördüğünüz şekilde olaydan sonra mesajları yanıtlayabilirsiniz.

Bazı kanallar daha çok haber bültenleri gibi çalışır. Bunlarda kimseye cevap veremez veya sohbet edemezsiniz. Bunun yerine, uzun bir mesaj zinciri göreceksiniz. Sık sık güncellenen, ilgi alanlarınızla ilgili büyük bir bağlantı ve kaynak listesi istiyorsanız Telegram Kanalları iyi bir seçenektir.

Ancak Telegram gruplarını veya kanallarını nasıl bulur ve bunlara katılırsınız? Bu kılavuz, Telegram’da konuşmaya başlamak için bilmeniz gerekenleri kapsar.

Telegram kanalları genel veya özel olabilir. Herkes Telegram’da arama yaparak herkese açık bir kanal bulabilir, ancak özel kanallara yalnızca bir davet veya bağlantı yoluyla erişebilirsiniz.

Telegram Kanalları Nedir? En İyi Telegram Kanalları Hangileri?

Telegram kanalları, genel mesajların geniş kitlelere yayınlanmasına olanak tanır. Özellikle abonelerine kolayca mesaj, video, resim ve daha fazlasını göndermek isteyen markalar için güçlü araçlar olabilirler. Telegram kanalları iş, sanat, güzellik, moda, müzik ve daha pek çok şey hakkında olabilir. Kanalın temasını genellikle içerik oluşturucu belirler ve kullanıcılar bireysel tercihlerine göre hangi kanallara abone olacaklarını seçerler.

Bir bakışta ikisi benzer görünse de, kanallar gruplarla karıştırılmamalıdır. Buna rağmen, gruplar tartışmalar içindir ve 200.000 üyeye kadar ev sahipliği yapabilirken, kanallar bilgi yayınlamak içindir ve sınırsız sayıda aboneye sahip olabilir.

Temel olarak, Telegram grupları belirli sayıda kişinin birlikte konuşmasına izin verirken, Telegram kanalları az sayıda kişinin birçok aboneye mesaj yayınlamasına izin verir. Burada en iyi Telegram kanallarının bir listesine odaklanacağız; geniş bir kitle için en iyi grupları tanımlamak daha zordur.

Telegram Kanalları ve Telegram Grupları Karşılaştırması

En iyi Telegram kanalları ve Telegram Gruplarına bakmaya başlamadan önce, Telegram kanalları ile Telegram grupları arasındaki farkı bilmek önemlidir. Benzer olsalar da, bazı farklılıkları vardır.

Telegram grupları çok kişili sohbetlerdir. Arkadaş grupları veya küçük ekipler için uygun olsalar da Telegram, 200.000 üyeye kadar olan grupları da destekler. Bir grupta, ayrıntılı izinlere sahip yöneticiler atayabilir, yeni üyelerin katıldıklarında eski mesajları görüp göremeyeceklerine karar verebilir ve önemli mesajları en üste sabitleyebilirsiniz.

Telegram kanalları , kendi mesajlarını gönderemeyen sınırsız sayıda aboneye mesaj yayınlamanıza (ve isterseniz bir yönetici ekibine) izin verir. Bunlarda, mesajların yanında hesabınızın değil kanalın adı görünür. Kanallar ayrıca bir görüntüleme sayacı içerir, böylece mesajınızı kaç kişinin okuduğunu takip edebilirsiniz.

Telegram Grup Bulma Adımları: Telegram Grup Linkleri Nasıl Bulunur?

Telegram’ın arama özelliği herkese açık olsa da, kimi zaman kaliteli gruplara erişmek kolay olmayabilir. Bunun için Telegram grup bulma siteleri ve platformları tercih edilmelidir. Hemen her konuda yüzlerce Telegram grubu ve kanalı yer alıyor, bu gruplara en hızlı şekilde erişmek içinse Android ve iPhone Telegram grup linkleri 2022 adresleri takip edilebilir.

Kaliteli Telegram grupları ve kanallarına giriş yaparak, önemli gelişmelere hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Telegram kanalları ve gruplarında sesli sohbet, görüntülü sohbet gibi seçenekler yer alır ve dileyenler için birçok farklı GIF seçeneği de mevcuttur.

Genel olarak Telegram, hem bireysel mesajlaşma hem de farklı alanlara yönelik topluluklar içinde yer alarak, bilgi edinme-paylaşma için tercih edilebilecek en iyi uygulamalardan biridir.

Etiketler: telegram grupları, telegram kanalları, telegram grubu, telegram kanalı, telegram grupları 2023, telegram kanalları 2023, telegram grup bulma, telegram grup linkleri, telegram grup araması iphone

Yorum yapın