WordPress Nedir? WordPress Kullanmanın Avantajları Nedir?

WordPress popüler, evet, ancak iyi bir sebepten dolayı popüler. Platform ücretsiz, çok yönlü ve inanılmaz derecede özelleştirilebilir. WordPress’in sunduğu her şey hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıyı okuyun ve uzun bir profesyonel sayfa dizisindeki ilk web siteniz için olsun, siteniz için neden harika bir seçim olduğunu öğrenin.

WordPress Nedir?

WordPress Tanımı

WordPress’in tanımı: ücretsiz, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi (CMS) ve kullanıcı dostu blog platformu . WordPress , site ziyaretçilerine blog ve sayfa içeriği sunmak için MySQL veritabanı hizmetine ve PHP programlama diline güvenir .

Bağlamda WordPress

CMS, her sayfayı kendiniz kodlamanıza gerek kalmadan bir web sitesi oluşturmak için kullanılan bir platformdur. Şu anda, WordPress dünyanın bir numaralı CMS’si olarak sıralanıyor. Kaynağa bağlı olarak, WordPress, CMS pazarının yüzde 50 ila 65’ine sahiptir ve bugün web’deki tüm web sitelerinin yüzde 43,3’ünden fazlasını oluşturmak için kullanılmaktadır.

WordPress, e-ticaret siteleri, forumlar, bağış sayfaları ve daha fazlasını oluşturabilir. İster fotoğrafçılığınızı sergilemek ister web siteleri oluşturmayı öğrenmek isteyin, çeşitli farklı siteler için mükemmel bir platformdur. Üstelik WordPress , hem yerleşik hem de ücretsiz olarak kullanılabilen birçok arama motoru optimizasyonu (SEO) aracına sahiptir. Web sitenizi çevrimiçi hale getirmek harika, ancak web sitenizin başkaları tarafından görülmesini sağlamak gerçekten önemli.

WordPress Avantajları

WordPress’i kullanmak için gelişmiş bir programcı olmanıza gerek yok. Birçok kişi onu açar ve yazmaya başlar. Web sitenizi ekstra özellikler ve yeni bir tasarımla genişletmeye hazır olduğunuzda, kolaydır – çünkü WordPress, temel sitenizi değiştirmeden parça parça daha fazla özellik eklemenize izin verir.

WordPress Temaları

WordPress’in belki de en büyük avantajı, kodlama deneyimi olmayan profesyonel görünümlü, kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturabilmenizdir. WordPress, sitenizi özelleştirmek için kesinlikle muazzam bir tema kütüphanesi sunar.

Temalar, renkleri değiştirmenize, logolar eklemenize, arka planı değiştirmenize, kaydırıcılar eklemenize ve daha pek çok şeye olanak tanır. İster iş dünyasında, ister yaratıcı sanatlarda olun, herkes için bir şeyler var.

WordPress.org’da binlerce ücretsiz tema bulabilir ve üçüncü taraf pazar yerleri ve geliştiriciler aracılığıyla sayısız temaya ulaşabilirsiniz. Tamamen farklı bir görünüm için kodlama olmadan temanızı istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

WordPress Temaları size nasıl fayda sağlar? Sadece birkaç tıklama ile düzeni ve tasarımı değiştirebilirsiniz. Profesyonel temalar seçin ve bunları bir tasarımcı kiralamanıza gerek kalmadan markanıza uyacak şekilde özelleştirin.

WordPress Yazıları ve Sayfaları

WordPress bir blog aracı olarak başladı ve yeni içeriği kolayca yayınlama yeteneği hala önde ve merkezde. Yine de bir WordPress sitesi bloglama gerektirmez! WordPress’in yerleşik menü sistemi aracılığıyla yeni sayfaların eklenmesi ve bağlanması kolaydır.

Gönderiler ve Sayfalar size nasıl fayda sağlar? İçerik eklemek, bir kelime işlemcide bir belge yazmak kadar kolaydır.

WordPress Eklentileri

Özelleştirme söz konusu olduğunda, seçenekler sonsuzdur. Sayısız eklenti, ölçülemez tasarım seçeneklerine izin verir ve ayrıca işlevselliğe katkıda bulunur. Bonus: Birçok seçenek ücretsiz!

WordPress eklentilerini siteniz için uygulamalar gibi düşünün. Eklentiler, yedekleme oluşturmak veya müşterilerinizin doldurması için formlar sağlamak gibi özel görevler için sitenize ekleyebileceğiniz ekstra kodlardır. Resmi WordPress ekibinden işletmelere kadar herkes eklenti yapabilir. Zaten orada ne kadar olduğunu görmek için WordPress Eklenti Dizini’ne göz atın.

WordPress eklentileri size nasıl fayda sağlar? Web sayfanıza gelişmiş özellikler eklemek, bir uygulama yüklemek kadar kolaydır.

WordPress Kontrol Paneli ve Düzenleyici

WordPress panosunda gezinmek kolay olduğu için WordPress’in yönetimi kolaydır. WordPress’te oturum açtığınızda, gönderi oluşturmaktan menüleri özelleştirmeye kadar sitenizin her yönünü yönetebilirsiniz.

Modern , mobil uyumlu, duyarlı bir site tasarımı için React JavaScript kitaplığı üzerine kurulu Gutenberg editörü. Bu, WordPress’in modern görünmesini sağlarken geliştiricilerin modern ancak kullanıcı dostu temalar oluşturmasını kolaylaştırır.

WordPress Dashboard size nasıl fayda sağlar? Sitenizi korumak için ihtiyacınız olan her şeyi basit, erişimi kolay tek bir yerden yapabilirsiniz.

WordPress, Güvenlik Göz önünde bulundurularak Geliştirildi

Güvenlik, birçok web sitesi sahibi için büyük bir endişe kaynağıdır. Neyse ki, WordPress’in temel yazılımı çok güvenlidir ve geliştiriciler onu düzenli olarak günceller. Daha da güvenli hale getirmek için kendi başınıza atabileceğiniz birkaç adım vardır. Örneğin, WordPress daha küçük güncellemeleri otomatik olarak yükler; ancak büyük sürümler için güncellemeyi manuel olarak başlatmanız gerekecek ve aynı şey eklentileriniz ve temalarınız için de geçerli. Sitenizi güncel tutmak, onu güvende tutmak için uzun bir yol kat edecektir.

WordPress’in popülaritesi, güvenliğine katkıda bulunmaya yardımcı olur. Yeni başlayanlar için, WordPress sürekli güncellenir. Uzman programcılar, yazılımı her yönüyle inceler ve güvenlik açıkları bulunur bulunmaz WordPress’i günceller. Sitenizin en son güvenlik iyileştirmelerine sahip olduğundan emin olmak için otomatik WordPress güncellemelerini bile açabilirsiniz. Bunun da ötesinde, kolayca yüklenen güvenlik eklentileri aracılığıyla gelişmiş güvenlik özellikleri mevcuttur.

WordPress Uygun Fiyatlı

WordPress yazılımının kendisi ücretsizdir. Bu, ücretsiz olarak indirebileceğiniz, dağıtabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, temaların ve eklentilerin çoğu da tamamen ücretsizdir.

Ancak WordPress’in kendisi ücretsiz olsa da, barındırma ve alan adı için ödeme yapmanız gerekir. Alan adı, web sitenizin İnternet üzerindeki adresidir ve barındırıcınız, web sitenizin barındırıldığı ve tüm dosyaların depolandığı yerdir. Sonuç olarak, sitenizi tasarlamak ve oluşturmak için sizden ücret alan diğer web platformlarının çoğundan hala çok daha iyi bir anlaşma.

WordPress İçin Optimize Edilmiş Barındırma Sitelerinizi Hızlandırır

WordPress’in artan popülaritesi ile WordPress barındırma seçeneklerinin de genişlemesi şaşırtıcı olmamalıdır. Şu anda, WordPress siteleri için özel olarak optimize edilmiş barındırma sağlayıcıları için birçok seçenek vardır.

Geleneksel bir paylaşımlı barındırma platformunda, hepsi bir düzine farklı içerik yönetim sistemine yayılmış tek bir sunucuda yüzlerce web siteniz olabilir. Ancak WordPress optimize edilmiş barındırma ile bu sunucular yalnızca WordPress kullanılarak oluşturulmuş siteleri içerir. Bunu yaparak sunucular çok daha hızlı çalışır (ve siteniz daha hızlı yüklenir ve yanıt verir). Ek olarak, sitenizi destekleyen WordPress teknik uzmanlarınız olduğu için siteniz daha kararlı olacaktır.

Hepsinden iyisi, WordPress için Optimize Edilmiş barındırma genellikle WordPress’in performansını artırmak için özel optimizasyonlar içerir. NGINX gibi yazılımlar, WordPress sitelerinin gelişmiş önbelleğe alma kullanmasına izin verir. Bu, site yanıt süresini hızlandırır ve genel performansı artırır.

WordPress Yardım Bulmayı Kolaylaştırıyor

WordPress dünyadaki en popüler web sitesi oluşturma aracı olduğundan, muazzam bir destek sistemi vardır. Yardım için başvurabileceğiniz yalnızca WordPress değil: yüzlerce blog, destek forumu ve sosyal medya grubu yalnızca WordPress sorularınızı yanıtlamaya adanmıştır. Eğer bir Telegram kullanıcısıysanız ve Telegram İddaa Grupları ile ilgileniyorsanız anasayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum yapın